12 Kasım 2019, 12:34 tarihinde eklendi

ALNIMIN AKIYLA GİRDİĞİM YERDEN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE GİDİYORUM

ALNIMIN AKIYLA GİRDİĞİM YERDEN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE GİDİYORUM

Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim Kurulu üyeliğinden istifaya zorlandığını ileri süren İsmail Aşçı, konuyla ilgili açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.

20 Şubat 2018 tarihinde başladığı Esnaf ve Sanatkarlar Odası yönetim kurulu üyeliğinden istifaya zorlandığını ileri süren Efes Selçuk Esnaflarından İsmail Aşçı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "29 Ağustos 2019 tarihinde ısrarla çağırıldığım olağanüstü toplantıda; 1-Aday olmayı düşünüyorum yönünde konuşmam.. 2-Borcu olan esnafın faiz yüküyle ve avukatlık ücretleri ile karşılaşmaması adına onları ödeme yapmaları için uyarmam... 3-Birlik ve beraberliği odanın işleyişini bozmam gösterilerek sözlü olarak yüzüme istifa etmem söylenmiştir.. Bu rahatsızlıkları bana yazılı olarak tebliğ etmeleri halinde metni imzalayacağımı belirttim.. İstifamı kendin yazacaksın dedi sayın başkan...Ama maalesef yazamadılar yazamazlar çünkü birilerine yol açmak için her zaman birilerini harcamayı benimsemişler..06 Ağustos 2018 tarihinde hazırlanan mahalle temsilcileri listesini sosyal medya ve yerel gazete de günler geçmesine rağmen paylaşmadılar.. Sırf esnaf ile bağlarım daha çok güçlenmesin diye mana üretip odadan istifamı istediler..." iddialarında bulundu.

Görev yaptığı süre zarfında her toplantıya katıldığını iddia eden Aşçı; "5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları kanunu yönetim kurulu üyesi üç toplantıya katılmaz ise yedek üye onun yerini alır diyor.. Toplantıya çağrılma yazılı olarak yapılmalıdır diyor..05 Eylül 2019 ve 09 Eylül 2019 tarihlerinde yapılan toplantılara Mesaj gelmiş sadece bir toplantı için yazılı imza istenmiştir.. Güvenmediğim için imza atmamayı tercih ettim... İş yoğunluğunu öne sürüp katılmayan odaya uğramayan oluyor ama onlarla ilgili bir tane işlem yapılmazken bu işlem sadece bana uygulandı ne hikmetse . Ayda bir yapılan toplantılar hızlandırılmış şekilde üst üste yapıldı.Yapmış oldukları toplantılarda gündemin ne olduğunu esnaf için onların yararına olacak ne kararlar alındığını çok merak ediyorum..Ama maalesef istifaya zorlama görevden alma gibi uygulamalar içinde bulunduğumuz Türkiye şartlarında her alanda görülmektedir..Bu tamamen seçilmiş bir yöneticiyi benim için bu gruba oy verenleri yok saymaktır" dedi.

ALNIMIN AKIYLA GİRDİĞİM YERDEN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE GİDİYORUM

Geçtiğimiz Oda seçimlerinde kendi grubun oy veren esnaflara teşekkür eden bugüne kadar kendisini destekleyen esnaflara saygısından dolayı istifa etmediğini ileri süren İsmail Aşçı şunları kaydetti: "Her zaman savunurum sandıkla gelen sandıkla gider . Yıllar boyunca işgal ettiğiniz, yanlarında olup dertlerine derman olmadığınız, yaralarını sarmadığınız, aldığınız maaşların hakkını vermediğiniz, geçim kaynağı olarak gördüğünüz o koltuklar sizlere de kalmayacak.. Bu yönetim şeklinin artık esnafta karşılığı olmadığını görüyorum ve mutluyum..Yarışa girdiğim gün oylarına talip olduğum esnaf arkadaşlarıma ağabeylerime, ablalarıma söz verdiğim gibi koltuğu amaç değil araç olarak gördüm (hizmet) aracı... Menfaatsiz, çıkarsız, ücret almadan severek yaptım görevimi.. Odadan aldığım ücretleri (huzur haklarını)ilçemizde yardıma muhtaç olan çocuklara rehber öğretmenler, esnaf büyüklerim ve muhtarlarımın tespitleri ile ayakkabı, okul çantası ve kırtasiye ihtiyaçları olarak esnaflarımız adına dağıttım... Bu uygulama esnasında bana yardımcı olan esnaf ağabeylerime,muhtarlarıma ve öğretmenlerime benim orada bu güzel işi yapmama vesile olan değerli esnaflarımıza sonsuz teşekkürler... Ayrıca içerde alacağım olan parayı,huzur haklarını da ihtiyaç sahibi çocuklara aynı şekilde dağıtacağımı beyan ederim"

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *