04 Kasım 2019, 16:55 tarihinde eklendi

BAŞKAN SENGEL’DEN ANLAMLI HEDİYELER

BAŞKAN SENGEL’DEN ANLAMLI HEDİYELER

Efes Selçuk Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde kentte seferberlik başlattı. Başkan Sengel, Efes Selçuk’un çocukları Atatürk’ün Nutuk Kitabı ile ödüllendirirken; esnaflara Atatürklü  Türk Bayrağı dağıttı.

EFES SELÇUK GELİNCİK TARLASI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Ulusu’na armağan edilen Cumhuriyetin 96. Yılı kutlamalarına sayılı günler kala Cumhuriyet coşkusu Efes Selçuk’u sardı. Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Cumhuriyet Bayramı öncesinde Atatürk İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Acarlar İlkokulu’nu ziyaret ederek; öğrencilere Atatürk’ün Nutuk’unu dağıttı. Başkan Sengel’in kent esnafına dağıttığı bayraklarla Efes Selçuk sokakları adeta gelincik tarlasına dönüştü.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’nin başladığı 1919 yılından 1927 yılına kadar geçen süreci kapsayan tarih dilimini anlattığı Nutuk’u öğrencilere hediye eden Başkan Sengel; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Biz de geleceğimiz olan çocuklarımızın yolun başındayken Milli Mücadele sürecini, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu öğrenmeleri için Nutuk’tan daha önemli bir kaynak olmadığı kanaatiyle, çocuklarımızı Atatürk’ün bu eseriyle buluşturduk. Çocuklarımız Nutuk’u okusunlar ki; milli mücadele tarihimizi öğrensinler. Çocuklarımız Nutuk’u okusunlar ki; anlasınlar bu ulus nasıl bir çetin mücadelenin ardından bağımsızlığa, özgürlüğe ve demokrasiye kavuştu” diye konuştu.

Efes Selçuk sokaklarının Türk Bayraklarıyla daha bir güzel olduğunu belirten Başkan Sengel; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi esnafımızın iş yerlerine bayrağımızı dağıttık. Bayraklama ekibimiz günler öncesinden süren çalışmalarla kentimizi donattı. Esnafımızın iş yerlerini de süsleyen üzerinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün olduğu bayraklarla Cumhuriyet coşkusu kentimizin dört bir yanını sardı. Biz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na hazırız. Çünkü biz Cumhuriyetle varız” dedi.

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *