01 Aralık 2019, 01:13 tarihinde eklendi

C"HALK"P. ÖZÜNE DÖNDÜ!..

C

Selçuk'ta uzun bir süredir CHP tam merkezinde bulunan "Halk" kelimesinden kopuk bir şekilde gittikçe halktan uzaklaşarak kan kaybederken, sözde değil özde CHP'li olan yaklaşık üçbin kişilik bir grubun 2014 yerel seçimlerinde "sürekli aydınlık için bir dakika karanlık" eyleminden esinlenerek bir dönemlik seçim kaybetmeyi göze alarak direniş başlattı ve amacına ulaştı.


2014 yılında Selçuk'ta CHP seçim kaybederek Belediye Başkanlığının AKP'ye geçmesine neden oldu. Bir seçim kaybedilip Selçuk beş yılını kaybetti gibi görünse de Selçuklular partisinden gelen onca baskılara rağmen hiç taviz vermeden parti politikalarına aldırmadan demokratik bir yönetim sergileyen Belediye Başkanına tanıklık ettiler.


CHP beş yıllık yerel yönetimdeki muhalefet görevini mecliste başarılı bir şekilde sürdüren CHP meclis üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel şefliğinde partiyi toparlama sürecine girsede Eski Başkan Vefa Ülgür ekibinin ağırlığı nedeniyle fazla etkili olamadı.


Bir tarafta Şahinliğiyle tanınan H. Vefa Ülgür'ün parti üzerinde ki etkisi ile delege ve İlçe yönetimini ele geçirmesi kendilerine olan güveni arttırmış ve Filiz başkan ciddiye alınmamıştı. Deyim yerindeyse 2019 yerel seçimlerinde H. Vefa Ülgür'ün adaylığına garanti olarak bakılmasına neden olmuştu.
Oysa Selçuklu yereldeki CHP ve ülke yönetimindeki AKP'nin baskıcı halktan kopuk kavgacı iktidarlarından bezmişti. Sosyal medyada bazı kişilerin hafif hafif "Selçuk'a kadın eli değmeli", "benim adayım Filiz Ceritoğlu Sengel" gibi söylemleri yavaş yavaş beden bulmaya ve artarak ve ses yükselterek dile getirilmesine birde Filiz Başkanın on yıllık başarılı meclis üyeliği icra ati ile naif, sevgi dolu, halkı kucaklayan tavrı birleşince Selçuk'ta partili partisiz büyük bir kitlenin gönülden desteklediği bir aday konumuna geldi.
Bu durum her ne kadar eski başkanı tedirgin etse de Atı alan Üsküdarı geçmiş ve CHP tarafından Filiz Ceritoğlu Sengel'in resmen adaylığı açıklanmıştı.


Tam da bu sırada çeşitli bahaneler üretilerek Eski Başkanın gölgesindeki CHP ilçe yönetimi İl yönetimine ve Genel merkeze cephe açarak itiraz etmiş fakat bir sonuç alamayarak tam seçim arefesinde toplu istifalar ile Filiz Başkana darbe vurmuşlardı.
Tüm bu olumsuzluklara rağmen Filiz Başkan, kendisine yürekten inanmış fakat siyasi tecrübesi olmayan cesur ve sadık taraftarlarıyla kısa sürede seçim çalışmalarına girerek açık ara bir seçim zaferiyle CHP'nin Yeniden Selçuk'ta yerel iktidarı ele geçirmesini sağlayıp Belediye Başkanı olmuştu.
Selçuk Cumhuriyet Halk Partisinde artık sular duruldu derken 6 aylık kısa süreli başarılı yönetiminin ardından Selçuk CHP delege seçimleri için start verildi.


Muhatapları tarafından ne kadar inkar edilirse edilsin, herkesin emin olduğu Eski Başkan Vefa Ülgür destekli yeni bir liste hazırlanıp seçimlere girilerek son bir mücadele sergilendi.
Sonuç ise bu güne kadar alınan en ağır mağlubiyet oldu.
Mavi Liste:1 delege çıkarırken Kırmızı Liste: 122 delege çıkardı
Umarım bu anlamsız ve bir o kadar da gereksiz çekişme artık son bulur Selçuk eski huzurlu günlerine döner. Çünkü CHP'nin ayrışmaya değil bütünleşmeye ihtiyacı var.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *