31 Aralık 2019, 12:52 tarihinde eklendi

KADINA GÜCÜ YETENLERİ GÜLEREK İZLİYORUM

KADINA GÜCÜ YETENLERİ GÜLEREK İZLİYORUM

Bir haftadır vatandaşlar tarafından aralıksız paylaşımlar yapılarak gündeme gelen Belevi konusu paylaşan belki de son kişiyim… Aslında yapılan paylaşımda Roman vatandaşlara hitaben herhangi bir kötü söz veya suçlayıcı bir durum yok. Öncelikle şunu söylemek isterim ki, bizim Roman vatandaşlarımızla bugüne kadar hiçbir sorunumuz olmadı, olamaz da… Çünkü biz onlarla aynı sofraya oturan insanlarız, çünkü biz onlarla aynı yolda yürüyen insanlarız… Bizim kardeşçe yaşadığımız içimizdeki  Roman vatandaşlarımıza bir sözümüz yok… Bizim sözümüz; bizi ve ilçe halkını ırkçılıkla suçlayan, yine bizleri faşist ilan edenleredir..

Konuyla ilgili adı geçen Sayın vekilin kendine bir hedef aradığını anlamış olsaydım paylaşımı daha önce yapardım.. Hedef diyorum çünkü gazeteciyi veya herhangi bir kurumu hedef almak bir siyasetçi için çok basittir… Çünkü bir siyasetçi vatandaşı hedef alırsa siyasi hayatı zedelenir… Sayın Vekil de ilçedeki yandaş çevresinin de hareketiyle benim paylaşımımın hemen ardından telefonla beni arayarak tehditler savurmaya başladı. Önce kişisel haklarıma saldırarak beni faşistlikle suçladı.. Daha sonra gururla yapmış olduğum mesleğimi bana öğretmeye kalktı… Beni ırkçılıkla suçlayan sayın Vekil, bununla da kalmayıp tehditler savurmaya başladı… Söz konusu alanda yaşayanların başına bir şey gelirse bütün sorumluluğunu benim omuzlarıma yükledi… Beni ulusala haber yaptıracakmış, bana dava açacakmış… vs.vs.

ÇADIR KENT DEĞİL SOSYAL KONUTLAR

Evet, bir süredir Selçuk kamuoyunu meşgul eden “Belevi Çadır Kent” konusuna biz gazeteciler dahil olunca konu farklı bir boyuta geldi.

Kamu yararı olan her konuya taraf olduğumuz gibi, tüm kentimizde tepki gören bu duruma mesleğimiz gereği bizde tepkimizi koyduk, halkımızdan yana taraf olduk ve  konuyu aktararak bunun Selçuk için, kent halkı için çok kötü sonuçlar doğuracağını okuyucularımızla paylaştık.

Paylaşımımızdan sonra sosyal medya hesaplarından tarafımızı eleştiri yağmuruna tutanlar ve konudan bir haber olanların yanı sıra, bunu siyasi malzeme yaparak bizleri hainlikle, taraflılıkla suçlayanlara, konunun muhatabı CHP  İzmir Milletvekili bizimde oy verdiğimiz Sn Purcu dahil oldu.

Bizlerin yıllardır kol kola yürüdüğümüz insanları da rencide edecek şekilde birlikteliğimize  nifak tohumları ekercesine, tehdit, şantaj, hakarete varan konuşmasında bu durumun kendi malı üzerinde bir hak olduğunu belirterek, yaptığımız haberlerin tam bir  “FAŞİST”  yaklaşım olduğunu belirterek açık açık bizleri tehdit etti.

Bu durumu yadırgamadık. 27 yıldır meslek hayatımızda bizler çok PURCU gördük. Ama hiçbir zaman tehdit, şantajlara boyun eğmedik. Kamu yararı güden , halkın yararına olan her konuda siyasi kişiliğine bakmadan herkesin yanında olduk. Şimdi ki durum da onlardan sadece biri.

Ancak;

İşimiz; Kamuoyunu doğru bilgilendirmek,

İşimiz;  yaşadığın kentin sorunlarını dile getirmektir,

İşimiz; siyasilerin yaptığı yanlışları veya doğruları kamuoyuna duyurmaktır..

İşimiz; siyasi kimliğini kullanarak, tehdit ve şantaj yapanlara boyun eğmemektir,

İşimiz; halkı ayrımcılığa sürükleyenlere halk adına karşı koymaktır,

İşimiz; halkı doğru bilgilendirmektir,

Tüm bunları gerçekleştirirken, ayağına bastıklarımız tıpkı PURÇU gibi bizleri FAŞİST  ilan ederler.

27 yıldır Selçuk’ta mesleğimizi anlımızın teri ile icra ediyoruz. Çoğu zaman halk adına Purcu, gibilerinin ayağına basıyoruz. Ayağına bastıklarımız acı duyduklarında hemen tehdit hakaret ve şantaja başvururlar. Siyasi kimliklerinin arkasına sığınarak aldıkları sınırsız gücü kullanmaya kalkarlar, ama bazen baltayı taşa vurabilirler.

Sn Milletvekili;

27 yıllık meslek hayatımızda bizler sizin gibi siyasi kimliğinin arkasına sığınan çok kişi gördük ve hiç birine yaptığımız haberlerin doğruluğu nedeni ile taviz vermedik, boyun eğmedik, korkmadık ve yılmadık, bundan sonra da yılmayız.

İşin özü;

Sn Purçu Roman vatandaşlarımız için eğer iyi niyetinizi, samimiyetinizi göstermek , onların bundan sonraki yaşamlarını insanca sürdürmelerini görmek istiyorsanız, onlara Çadırlarda yaşamayı değil, sosyal konutlarda ikamet etmenin yolunu arayın, o zaman bizlerde seve seve FAŞİST de olsak senin yanında olalım.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *