09 Şubat 2020, 16:10 tarihinde eklendi

KONGREDE EFES SELÇUK'TAN İKİ KADIN

KONGREDE EFES SELÇUK'TAN İKİ KADIN

Tarihi güzellikleriyle ünlü ve dünyanın göz bebeği olan Efes Selçuk, CHP İzmir 37. Olağan kongresinde bir ilki daha yaşadı. Kongrede Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel 286 oy alarak kurultay delegesi seçilirken, CHP Efes Selçuk Yönetim Kurulu Üyesi İpek Onbaşıoğlu da 273 oy alarak CHP İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Böylece Efes Selçuk'ta ilk kez biri CHP İl Yönetim Kurulunda yer almayı başarmış oldu.

CHP İLÇE YÖNETİMİNDEN BİRİ İLK KEZ İL YÖNETİMİNDE

Efes Selçuk'ta büyük bir oy farkıyla seçilen ilk Kadın Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in ardından, Cumhuriyet Halk Partisinin ilçe yönetim kurulu üyesi olan İpek Onbaşıoğlu da 273 oy alarak İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Onbaşıoğlu, böylece Efes Selçuk'ta ilk kez İl Yönetim Kurulunda yerini almayı başardı.

Oldukça heyecanlı bir seçimin yaşandığı CHP 37.Olağan Kongresinde Kurultay üyeliğine seçilen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Türk siyasi tarihinde önemli ve belirleyici bir yere sahip olan Cumhuriyet Halk Partisinin bir üyesi olmaktan dolayı bir kez daha onur ve gurur duyduğunu belirterek, İl Kongresinin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Partisinin İlçe Yönetimi olarak ilk kez İl Yönetim Kurulunda görev alacak olmaktan büyük onur duyacağını belirten CHP Efes Selçuk İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İpek Onbaşıoğlu, gelecek için en doğru olan ve Efes Selçuk'un ihtiyaçlarına en uygun kararlara ulaşmaya çalışacaklarını, partililerinin güvenini asla boşa çıkarmayacağının sözünü verdi. CHP'nin genç İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen İpek Onbaşıoğlu, Başta CHP İl Başkanı Deniz Yücel olmak üzere yeni seçilen tüm yol arkadaşlarına görevlerine başarılar diledi.

Çarşaf listeyle yapılan seçimlerde oy verme işlemi gece yarısına kadar sürerken, sayım sabahın erken saatlerinde tamamladı. İl Başkanı Deniz Yücel’in anahtar listesinde yer alan il yönetim ve disiplin kurulu üyeleri eksiksiz seçildi.

SOYER 392 OY ALDI

Kurultay delegeliğinde en yüksek oyu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer aldı. Soyer’e sandıktan 392 oy çıktı. İl Başkanı Deniz Yücel ise 359 oy aldı.

İL YÖNETİMİNE SEÇİLEN İSİMLER ŞÖYLE

Cansu Malatyalı, Yasemin Menokan, Güler Muhtar, Erol Mutlu, İsfahan Naki, İpek Onbaşıoğlu, Çetin Özdemir, Kazım Özdemir, Kemal Özdönmez, Özkan Tice, Azize Pelda Tokan, Leman Tunus, İrfan Yelis, Köksal Yıldırım, Ahmet Yıldız, Yıldız Yılmaz, İsmail Yüzer, Şener Akdemir, Fulya Alçay, Sedredil Coşkuner, Cumhur Dereli, Görkem Duman, Özcan Durmaz, Yasin Ergül, Aygül Eryılmaz, Saniye Fıçı, Binali Gül, Çağdaş Kaya, Hüseyin Kızılkaya, Ali Rıfat Koç.

İL DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

Zuhal Mercan, Mehmet Seyrek, Yekta Varnalı, Nurhan Yanya, Cumhur Yılmaz, Kadir Altanhan, Erdem Boyacı, Selahattin Güzel, Zeynel Abidin Karabay

KESİN OLMAYAN SONUÇLARA BAŞKAN SENGEL'İN DE BULUNDUĞU KURULTAY DELEGELERİ İSİMLERİ ŞÖYLE

Hasan Mert Özcan, Özüm Özdemir, Kasım Özkan, Serdar Sandal, Muhittin Selvitopu, M. Tunç Soyer, Pınar Susmuş, Özlem Şan Oğuzhan,n Hakan Şenoyar, Hacer Taş Gültepe, Umut Tekin, Mehmet Türkbay, Asuman Yalçın, Perihan Yardımcı, Ayla Yılmaz, İsmail Yılmaz, Feridun Yılmazlar, Deniz Yücel, Binnur Akın, Zeynep Altıok, Hasan Altıparmak, Hüseyin Behzat Aydilek, Ahmet Cemil Balyeli, Mehmet Şakir Başak, Gülcan Batihan, Abdül Batur, Sıla Irmak Bozkurt, Mehmet Ecevit Canbaz, Zübeyde Canpolat Karatay, Filiz Ceritoğlu Sengel, Mehmet Ali Çalkaya, Ertürk Çapın, Devrim Barış Çelik, Makbule Çıtak, Mesut Durgun, Ali Engin, Gizem Ergün, Mehmet Eriş, Gözde Gruşçu, Selim Utku Gümrükçü, Erol Günaydın, Senem Gürer Solak, Asım Güven, Hamdi Halis, Mustafa İduğ, Özdem Mustafa İnce, Sefer İpekli, Mesut Karaboğa, Mustafa Kayalar, Erhan Kılıç, Adil Kırgöz, Murat Serdar Koç, M. Ekrem Oran, Hakan Özbadur, Gürbüz Bal.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *