31 Aralık 2019, 13:08 tarihinde eklendi

KÖY HALKI EFES SELÇUK’LU AVCILARDAN YARDIM İSTEDİ

KÖY HALKI EFES SELÇUK’LU AVCILARDAN YARDIM İSTEDİ

Domuzların sürüler halinde tarla ve bahçelerindeki ekinlerine zarar vermesinden bıkan köylüler, Efes Selçuk Avcılar, Atıcılar ve Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa DEMİRCAN’a müracaat ederek domuz sürek avı yapılmasını talep ettiler.

Başkan Mustafa DEMİRCAN, Belediye görevlisi Vedat Yolcu, Avcılık ve Av, Yaban Hayatı Koruma Konfederasyonu “AYHAK” Başkanı Ersin Düzyol’la irtibata geçerek. YABAN TV’nin sevilen programcısı, avcı Ali Birerdinç’i ve arkadaşlarını Efes Selçuk’a davet etti. Efes Selçuk ile çevre avcılarının yanı sıra Ali Birerdinç ve arkadaşları diş hekimi Derya Güler, eski Belediye Başkanlarından Cemil Seçkin, gazeteci Feridun Büyükavcı,iş adamı Erdoğan İslamoğlu, Efes Selçuk’ta ava katıldı.

Avın birinci gününde Belevi Tepesi ve Zübeyde Hanım ormanında av düzenlendi. Avda 5 domuz zararsız hale getirildi. Birinci günün sonunda Efes Selçuk Belediyesi Kent Belleğinde Türkiye av camiasının duayen isimlerinden Ömer BOROVALI ile İlçede yaşamış olan ve ülkemizde en ünlü Anadolu parsı avcısı olarak bilinen Hasan BELE ( Mantolu) ile ilgili sözlü tarih çalışması yapıldı. Zamanında Hasan BELE ( Mantolu) tarafından vurulmuş ve halen Ömer BOROVALI’nın elinde bulunan 2 adet Anadolu Parsı’na ait postlar sergilenmek üzere Efes Selçuk Belediyesi Kent Belleğine hediye edildi.

Avın ikinci günü ise Meryem Ana merasında özel izinle yapılan avda 15 domuz zararsız hale getirildi.

Yapılan avlardan sonra değerlendirme yapan Kireççili Köyün’den Akın Nohutçu ile, Belevi Mahallesinden köylü Mustafa Ali Erçetin; "Domuzlar bizim hayatımızı perişan etti. Ekinlerimizi toplayamaz hale geldik. Mandalina, şeftali, zeytin, incirimize büyük zarar vermişlerdi” diyerek ava katılan tüm avcılara teşekkür etiler.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *