20 Kasım 2019, 23:12 tarihinde eklendi

YEREL SİYASET MANİFESTOSU DEMOKRASİ...

YEREL SİYASET MANİFESTOSU DEMOKRASİ...

Selçuklu Eğitimci Yazar Özgür Ayhan Özkaynak, Yerel Siyaset Manifestosu yayımladı.

Özkaynak, şunları kaydetti: "Hep söyleriz yazarız. Nedir peki demokrasi? Siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi.

2500 yıl önceden günümüze kadar evrile evrile gelen demokrasi tanımının içine; hizipçilik, sözde demokratlık, çekememezlik, menfaatperestlik, çıkar birliği, kayırmacılık ve hatta kadına şiddet kimi sözde siyasetçiler tarafından sokuluyor.

Belediye başkanı ve siyasi parti uyumunun çok önemli ve hizmet açısından elzem olduğu da ayrı bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Böyle bir aşamada, Selçuk halkının büyük bir teveccühle ve yüzde ellinin üzerinde oy vererek seçtiği; çalışkanlığıyla, özverisiyle, bilgisi, görgüsü ve gayretiyle birçok ilçenin hatta ilin gıpta ettiği bir kadın belediye başkanına ve Cumhuriyet Halk Partililere yönelik demokrasi kılıfıyla adına ister mavi ister ak, ister ok diyerek yapılan kasaba siyaseti kırıntılarına prim vermemek boynumuzun borcudur. Ayrıca birbirlerine her platformda taş atan hakaret edenlerin Mustafa Kemal Atatürk’ün mavi gözlerini kendilerine fütursuzca kalkan yapma gayretleri de boşadır.

Bilinmelidir ki güneş balçıkla sıvanmaz."

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *